Perde Arkası

Bir şeyin görünürde olmayan gizli yanı Örnek: Bir gün gelecek, işlerin aslını, perde arkasını bilenler... Perde arkası, sahne arka perdesi; zemin; uygun ortam; temel Devamını Oku.

Responsive image
YAZAR
Jozef Banáš
DOSYA BOYUTU
6,55 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786053113683

Perde Arkası harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Jozef Banáš. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Jozef Banáš'den Perde Arkası kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) Kiev’de misafir olan Slovak üniversite takımının voleybol maçında başlayan aşklarını, Jozef ve Sasha ömür boyu unutmayacaklardır. Ama Demirperde gerisinde cereyan eden acı olaylar onları ayırır. Önce, Dubček’in Çekoslovak Baharı’na son veren işgalci tanklar araya girer. Bütün birleşme çabaları boşa gider. Birbirlerini hiç unutmasalar da, komünist dünyanın sahte cennetinde iki ayrı hayat yaşamak zorunda kalırlar.Sasha, Sovyetler Birliği’nin bir taraftan acı, diğer taraftan gülünç ve saçma koşullarını yaşar: Çekoslovakya’nın işgali, Afganistan müdahalesi, Çernobil nükleer faciası, en üst yönetimden en basit işçi sınıfına kadar herkesin paylaştığı yalanlar ve sahtekârlıklar dünyası onun yaşantısının ayrılmaz parçalarıdır.Jozef, küçük bir komünist ülkenin vatandaşı olarak ezilenler arasındadır. Demirperde’nin sınırında Batı’yı, açamadığı bir kavanozun içindeki reçel gibi izlerken, davranışlarında olabildiğince dürüst kalmaya çabalar. Soğuk Savaş kendisi gibi voleybolcu ve müzisyen Batı Almanyalı arkadaşı Thomas’ı da ondan koparır. Diplomat olarak gittiği Doğu Almanya’da komünist dünyanın gariplikleri onu ilginç maceralara sürükler.Sonunda Demirperde kâğıttanmış gibi yırtılır gider, sevgililer ve dostlar tekrar buluşur. Ne yazık ki güzelim hayatlar da yaşanmadan, kaybolup gitmiştir...   


Sponsorlu Bağlantılar. Perde Arkası Nedir. Bir şeyin görünürde olmayan gizli yanı. Perde Arkası Videoları. Bu yazıya ilk video ekleyen sen ol.. Video Ekle (Sadece Youtube ve Vimeo).